Зміст:

 

У цій статті ви знайдете кілька способів, як зав'язувати бинти для боксу. Найзручніше одночасно намотувати боксерські бинти і дивитися відео-інструкцію, але якщо вам потрібна текстова версія або поетапний розбір у вигляді зображень - усе це ви знайдете нижче. Отже, без зайвих слів, почнемо.

Правила намотування бинтів для боксу

З першого разу запам'ятати, як правильно зав'язати боксерські бинти, практично неможливо. Усе приходить із досвідом і багаторазовими повтореннями. Швидше впоратися із запам'ятовуванням способів зав'язування допоможе поділ процесу на етапи:

  • Фіксація зап'ястя;
  • Фіксація великого пальця;
  • Фіксація інших пальців;
  • Намотування ударної поверхні кулака.

Що ще може вплинути на намотування боксерських бинтів? Однозначно, це довжина бинта. Так, зав'язуючи на кулаці 5-метровий бинт, при зав'язуванні бинта завдовжки 4 метри ви можете зіткнутися з нестачею звичної щільності. І навпаки, звикнувши до 3-метрових бинтів, користуючись завдовжки 4,5 метра, ви не будете розуміти, куди подіти зайві сантиметри. Тому або користуйтеся інструкцією під вашу довжину бинта, або проявляйте винахідливість :)

Крок 1 - Фіксація зап'ястя

Одягніть петлю на великий палець і почніть намотувати бинт у бік ВІД великого пальця ВГОРУ руки, не навпаки. Інакше є можливість зіскакування петлі з пальця і загалом менш надійного кріплення бинта на руці. Деякі боксери все ж починають зав'язувати навпаки і не скаржаться на якісь недоліки такого способу. Можете спробувати і ви, але навіщо ризикувати, якщо є можливість на 100% надійно зафіксувати бинт?

Як правильно наматувати боксерські бинти

Робимо один оберт навколо зап'ястя, фіксуючи його. І далі вирішуємо, скільки таких обертів ми зробимо. Тут усе залежить від довжини бинта і товщини вашої руки. Найчастіше достатньо 2-3 обертів для надійної фіксації. Переконайтеся, що бинт щільно прилягає до руки, але й не перетискає вам кровотік.

Крок 2 - Фіксація великого пальця

Якщо із зап'ястям усе досить очевидно, то подальші дії під час намотування боксерських бинтів можуть відрізнятися від способу до способу. Немає якогось найкращого способу зав'язування бинтів для боксу, є той, який вам зручний і який ви запам'ятали. Цього достатньо, щоб визначитися з фаворитом і використовувати саме його.

Спосіб 1. Петля навколо великого пальця

Переходьте на великий палець, робіть петлю навколо нього і повертайтеся до зап'ястя. Якщо відчуваєте недостатню фіксацію, зробіть ще одну петлю навколо великого пальця і знову поверніться до зап'ястя.

Крок 2 намотати боксерські бинти

 

Спосіб 2. Петля через великий палець

Теж переходите на великий палець, але петлю робите не тільки навколо пальця, а подовжуєте її до петлі навколо всієї долоні. Спробуйте обидва способи, щоб зрозуміти, за якого ви відчуваєте надійнішу фіксацію великого пальця. Зап'ястя є, великий палець є, час зайнятися іншими 4 пальцями.

Як правильно завязати боксерські бинти

 

Крок 3 - Фіксація інших пальців

Після обмотки великого пальця ви повернулися знову до зап'ястя. Оскільки змінних стало в 4 рази більше, то і способів подальшого намотування боксерських бинтів також додалося. Нижче ми розглянемо 4 способи зав'язування бинтів для боксу для фіксації інших пальців руки:

Спосіб 1. Петля для кожного пальця, фіксація через зап'ястя

Від зап'ястя йдемо до вказівного пальця і робимо навколо нього петлю (бинт проходить між середнім і вказівним пальцем). Палець зафіксовано петлею, бинт повернувся до зап'ястя, тепер може зробити те саме з усіма іншими пальцями. За підсумком навколо кожного пальця буде петля, а бинт знову буде біля зап'ястя.

Спосіб 1 намотати боксерські бинти

 

Спосіб 2. Петлі для трьох пальців, фіксація через долоню

Спосіб відрізняється від першого фіксацією не тільки через зап'ястя, а й через долоню. Теж починаємо з петель, але тепер першим іде безіменний палець. Ця перша петля фіксується через зап'ястя. Петлі для середнього і вказівного пальців фіксуються через долоню. У підсумку три пальці (про мізинець згадаємо пізніше) будуть зафіксовані петлями.

Спосіб 2 намотувати боксерські бинти

 

Спосіб 3. Зворотний варіант другого способу

Робіть усе як у другому способі, але почніть із вказівного, далі середній і безіменний. Хоч за підсумком обмотка дуже схожа, але деяким боксерам так зручніше, варто спробувати.

Спосіб 3 як намотувати боксерські бинти

 

Спосіб 4. Петля для кожного пальця, фіксація через великий палець

Перевагою цього способу є максимально надійна фіксація суглоба великого пальця. Якщо ви травмували свій палець або, навпаки, не хочете цього допустити будь-яким способом, то спробуйте саме цей спосіб намотування боксерських бинтів.

4 спосіб намотувати бинти

Знову робимо петлі навколо пальців, починаючи з вказівного, але тепер заводимо петлю не за зап'ястя чи долоню, а за великий палець. Від мізинця ведемо бинт уже через долоню і фіксуємо створену конструкцію. Уже в цей момент ви відчуєте, як надійно закріплений ваш великий палець.

Крок 4 - Намотування ударної поверхні

Насправді це той етап, де ви можете імпровізувати. Намотувати боксерський бинт тут потрібно на кісточки, по черзі зміцнюючи намотування через долоню навхрест і через зап'ястя. Також можна додатково проводити бинт через великий палець, якщо ви раніше недостатньо добре його зміцнили.

4 крок намотування боксерського бинта

Зверніть увагу на відчуття в різних частинах руки. Можливо, десь бинт сидить занадто щільно, можливо, десь занадто вільно. Але перш за все, переконайтеся в надійному захисті ваших кісточок за рахунок бинта для боксу.

Кінець бинта завжди фіксуйте на зап'ясті. Переконайтеся, що руці не надто стиснута і ви не відчуваєте дискомфорт. Бинт має сидіти щільно і надійно, не бовтатися і не відшаровуватися просто за рахунок руху руки. Якщо вам не подобається результат - просто перемотайте руку бинтом заново. Для вас це додаткова практика, яка піде лише на користь.

Висновок

Практикуйтеся в намотуванні боксерських бинтів як вдома, так і в залі. Попросіть вашого тренера показати, як він намотує бинти, попрактикуйтеся разом із ним. Це досить нехитрий навик, який досить вивчити лише один раз, як зав'язування шнурків. 

Уже досягнувши автоматизму з одним способом намотування, можете пробувати експериментувати і підбирати той самий спосіб, який вам підійде найкраще. Або ж просто намотуйте як навчилися спочатку, якщо вам комфортно. Навіщо ускладнювати?

 

Автор статті:

 

Антон Тарариєв

Тренер з боксу

Антон Тарариєв вже протягом 12 років присвячує себе боксу та змішаних єдиноборств (ММА), брав участь у численних змаганнях та турнірах як в Україні, так і за кордоном. Вніс значний вклад у створення нових секцій боксу в Києві, пропонуючи свою експертизу та знання новому поколінню бійців. Антон допомагає їм розвивати свої навички та надихає на досягнення нових висот у світі боксу.

Він надає молодим талантам в Києві не тільки навички боксу та ММА, а й сприяє їхньому розвитку як спортсменів та особистостей. Завдяки його наставництву та мотивації, багато юних бійців столиці досягають успіхів у своїй спортивній кар'єрі.