Тяжкохворі люди з порушенням рухової здатності потребують не тільки догляду високопрофесійного медичного персоналу. Для якісної реабілітації їм необхідне відповідне обладнання. Серед безлічі товарів для інвалідів – функціональні ліжка.

Пристосування сприяють комфортному відпочинку хворих, профілактиці пролежнів, зручному догляду за пацієнтами медперсоналу, рідних. Вони актуальні у випадках, коли людина перенесла серйозну операцію, травму, має тяжке захворювання і потребує тривалого реабілітаційного періоду з постільним режимом.

Такі конструкції виробники пропонують сьогодні придбати не тільки для медзакладів, але і для дому. Про те, як їх правильно вибирати, читайте далі.

Кількість секцій

Залежно від кількості секцій і кута їх можливого нахилу пацієнт зможе:

  • займати спеціальне положення, перебування в якому сприятиме більш ефективній реабілітації;
  • напівсидіти, що необхідно і зручно під час читання, перегляду ТБ, здійснення робочих завдань, у тому числі на планшеті, ноутбуці, приймання їжі.

В двосекційних моделях можна регулювати секцію для голови/спини. Кут нахилу вийде змінити в середньому на 75°. Ніжна секція залишається статичною.

Трьох- і чотирьохсекційні мед ліжка також дозволяють змінювати кут нахилу головної/спинної секції. А от частина під ногами може в середньому регулювати розташування під кутом до тридцяти градусів.

Якщо є можливість, навіть для нетривалої експлуатації краще замовити модель ліжка з максимальною кількістю відділень. Це збільшить діапазон можливостей не тільки для хворого, але і для того, хто ним буде опікуватися.

Особливості керування

Від способу керування залежить вартість обладнання для реабілітації інвалідів. Механічні варіанти, де задіяний спеціальний важіль, є бюджетними. Їх не варто ставити поруч із стінами, тумбами, іншими ліжками. Важливо, щоб доступ до важелів, завдяки яким буде змінюватись положення елементів ложа, буде закритим. Щоб змінити положення, користувачеві потрібно буде вставати з ліжка або звертатися за допомогою до рідних, санітарів.

В електричних моделях присутній пульт керування. Зайвих зусиль не потрібно прикладати ні пацієнту, ні обслуговуючому персоналу. Тобто хворий сам може обходитися без сторонньої допомоги.

Ліжко для інвалідів з електроприводом можна ставити навіть біля стін, інших меблів. Але за умови, що обслуговуючому персоналу не потрібен доступ до пацієнта з боку ніг. Їхні мінуси – потреба у використанні електроенергії.

Наявність додаткових регулювань

Деякі вироби дозволяють змінювати висоту від підлоги до ложа. Це зручно, якщо опікунові або медперсоналу потрібно пересаджувати користувача. Також іноді може знадобитися особливе положення Тренделенбург/Антитренделенбург, що присутнє не у кожній конструкції.

Комплектація

За наявності на ніжках коліс, медичне ліжко для лежачих хворих можна легко пересунути в кімнаті, перевезти до іншого приміщення. Додатково такі конструкції оснащуються гальмівними фіксаторами.

Безпеку під час сну і зручний доступ до хворого забезпечують знімні та регульовані поручні. У більшості випадків їх можна опустити/скласти вздовж ліжка. Матеріал виготовлення – дерево або метал.

Трапеція дозволяє користувачеві сідати, підводитись, не звертаючись до сторонньої допомоги. Вона може бути стаціонарною або пересувною.

Матеріал ложа

Виконане з металу, воно має підвищену надійність і міцність. Підвищений комфорт користувачеві забезпечують ортопедичні ламелі.