Содержание:
- Чому вага боксерських рукавичок вимірюється в унціях (oz)?
- На що впливає вага боксерських рукавичок?
- Від небезпечних легких рукавичок до безпечних важких
- Як вибрати потрібну вагу боксерських рукавичок?
- Як вибрати боксерські рукавички?
- Скільки пар рукавичок для боксу потрібно мати?
- Навіщо потрібні важкі боксерські рукавички?
- Навіщо потрібні легкі боксерські рукавички?
- Чи впливає вага боксера на необхідну вагу його рукавичок?
При виборі своїх перших боксерських рукавичок практично кожен боксер-початківець зустрічається з унціями (oz). Зовсім не те, чого очікуєш при виборі саме розміру рукавичок, адже унції це вага, 1 oz = 28,35 г. Отже, потрібно вибирати рукавички для боксу маючи ваги під руками?
На щастя ні. Вимірювання в унціях це скоріше данина традиціям і підібрати свої перші боксерські рукавички не так уже й важко.
Чому вага боксерських рукавичок вимірюється в унціях (oz)?
Якщо ви цікавилися історією сучасного боксу, то вже маєте припущення. Якщо ж ні, то ось короткий екскурс. Рукавички для боксу, в сучасному вигляді, були винайдені 1743 року британцем Джеком Бротоном. Це був базовий захист від синців, зламаних носів та щелеп під час тренувань. Наповнювачем служило кінське волосся або овеча вовна.
У 1818 у Франції вперше пройшов справжній бій у боксерських рукавичках, до цього вони використовувалися лише під час тренувальних спарингів. Вже в 1865 згадка про рукавички з'явилася в боксерских правилах британця Маркіза Квінсберрі і в 1892 офіційно там затверджені.
Тепер до питання про вагу. Чому використовуються саме унції, британська міра ваги, очевидно – все завдяки впливу Бротона та Квінсберрі. Але чому розмір визначається вагою рукавичок, а не якимось звичним нам S, M, L тощо? Причина в тому, що вага рукавичок, це ключова характеристика, яку потрібно враховувати в першу чергу.
На що впливає вага боксерських рукавичок?
Уявіть бій подушками. Погодьтеся, складно тут уявити синці, вибиті зуби та зламаний ніс. Саме в цьому й логіка ваги боксерських рукавичок. Чим більша вага, тим більше наповнювача, тим менший ризик отримати травму.
Повертаючись до історії боксу, перші бої у Великій Британії проходили зовсім без рукавичок. Джек Бротон загалом їх і вигадав, щоб бійці не травмувалися на тренуваннях і могли «зберегти обличчя» перед поєдинком. Щоправда, відразу з голих рук на великі важкі рукавички переходу не сталося.
Від небезпечних легких рукавичок до безпечних важких
Перші бої, після затвердження в правилах Маркіза Квінсберрі необхідності використовувати боксерські рукавички, проходили з легкими та тонкими зразками вагою 2 унції. Надалі стали популярні рукавички для боксу вагою 5 унцій.
З часом, коли бокс зі спорту та розваги все більше перетворювався на бізнес та шоу, здоров'я та безпека тіла бійців стала цінуватися все більше. Серйозна травма може на тривалий час позбавити боксера та всю його команду доходу, а то й зовсім відправить його на вимушену «пенсію». Тому зараз найпопулярніша вага боксерських рукавичок для боїв варіюється між 8 та 10 унціями.
Як вибрати потрібну вагу боксерських рукавичок?
А навіщо саме вони вам потрібні? Вище вже був згаданий основний момент - безпека, але окрім цього є й інші важливі деталі.
Насамперед, запитайте про вибір рукавичок свого тренера. Швидше за все, він не просто скаже потрібну вам вагу боксерських рукавичок, але й дасть поради щодо бренду та конкретних моделей, ґрунтуючись на особистому досвіді.
Якщо ж у вас немає тренера або ви боїтеся набридати йому питаннями на кшталт «а чому саме така вага?», то ми зібрали для вас найголовнішу інформацію.
🔴 Як вибрати боксерські рукавички?
Вага це не єдине, на що потрібно звернути увагу при виборі рукавичок для боксу. Ми написали для вас цілу окрему статтю, де детально описали, як обрати боксерські рукавички.
🔴 Скільки пар рукавичок для боксу потрібно мати?
Насправді краще мати кілька рукавичок з різною вагою. Залежно від цілей, вам можуть стати в нагоді як більш важкі, так і легші рукавички.
🔴 Навіщо потрібні важкі боксерські рукавички?
Насамперед, для безпеки під час спарингів. У таких рукавичках складніше травмувати як суперника, так і свої руки під час ударів. Також вага, яка залежить від кількості наповнювача, впливає на розмір рукавички. Великою рукавичкою набагато легше оборонятися, адже вона закриває велику площу.
🔴 Навіщо потрібні легкі боксерські рукавички?
Так, у таких вам не дозволять бити суперника. Але для тренування з грушею або мішком вони чудово підійдуть. Легкі рукавички для боксу дозволять вам краще відчувати удар, що особливо важливо для новачків. Також у легких рукавичках банально простіше завдавати швидких ударів.
🔴 Чи впливає вага боксера на необхідну вагу його рукавичок?
Так, як і вік. Удар дитини і дорослої людини в однакових рукавичках відчуватиметься зовсім по-різному. Тому є таблиці, на які слід звернути увагу при покупці боксерських рукавичок для дітей і підлітків.
Вага рукавички |
Вік/вага боксера |
4 oz (113 г) |
3-6 років |
6 oz (170 г) |
4-7 років / до 40 кг |
8 oz (227 г) |
7-9 років / до 50 кг |
10 oz (283 г) |
від 8 років / до 60 кг |
І також таблиця, яка визначить потрібну вам вагу боксерських рукавичок виходячи з вашої власної ваги. Але, знову ж таки, насамперед запитайте вашого тренера, не покладайте відповідальності за збереження ваших рук та опонентів на таблицю з інтернету.
Вага рукавички |
Вага боксера |
10 oz (283 г) |
до 60 кг |
12 oz (340 г) |
60-80 кг |
14 oz (397 г) |
80-90 кг |
16 oz (454 г) |
90-100 кг |
18 oz (510 г) і більше |
від 100 кг |
Автор статті:
Антон Тарариєв
Тренер з боксу
Антон Тарариєв вже протягом 12 років присвячує себе боксу та змішаних єдиноборств (ММА), брав участь у численних змаганнях та турнірах як в Україні, так і за кордоном. Вніс значний вклад у створення нових секцій боксу в Києві, пропонуючи свою експертизу та знання новому поколінню бійців. Антон допомагає їм розвивати свої навички та надихає на досягнення нових висот у світі боксу.
Він надає молодим талантам в Києві не тільки навички боксу та ММА, а й сприяє їхньому розвитку як спортсменів та особистостей. Завдяки його наставництву та мотивації, багато юних бійців столиці досягають успіхів у своїй спортивній кар'єрі.