Зміст:

 

Якщо ви не хочете читати міркування, факти та деталі — беріть боксерські рукавички з штучної шкіри, якщо ви новачок, або рукавички з натуральної шкіри, якщо ви вже досвідчений боксер. Хочеться докладної відповіді та аргументації? Тоді читайте далі.

Боксерські рукавички з натуральної шкіри

Почнемо зі справжніх шкіряних рукавичок для боксу, оскільки саме вони привертають до себе найбільшу увагу боксерів. Будь-який виріб з натуральної шкіри вже створює образ статусності та високої якості, у тому числі боксерські рукавички. Більшість професійних боксерів використовують саме такі рукавички для боїв та тренувань. У чому ж їхня особливість?

боксерські рукавички з натуральної шкіри

Переваги рукавичок для боксу з натуральної шкіри

Роблять шкіряні боксерські рукавички в основному зі шкіри корови, буйвола чи кози. Дорогі вироби відрізняються товщиною від 1мм, тоді як дешеві аналоги можуть бути і вдвічі тоншими. Боксерська рукавичка з товстої натуральної шкіри має дуже високу стійкість до зносу, пошкоджень та будь-яких механічних змін. Щоправда, і наповнювач має відповідати такій якості, але про це пізніше.

Боксерські рукавички із справжньої шкіри не тільки добре виглядають зовні, а й створюють ідеальні умови для ваших рук усередині. Відмінна циркуляція повітря забезпечить комфортну температуру і низьку вологість, а поглинаючі здібності шкіри не дадуть рукам бути мокрими та слизькими від поту.

Резюмуємо переваги:

 • Стійкі до зносу та пошкоджень;
 • Довговічні;
 • Добре пропускають повітря і вбирають вологу;
 • Можуть бути елементом статусності.

Недоліки боксерських рукавичок зі шкіри

Ціна, ось мабуть єдине, що можна назвати недоліком шкіряних рукавичок. Вони складніші у виготовленні (деякі робляться вручну, кожна модель унікальна), матеріали коштують значно дорожче штучних аналогів, та й за виготовленням шкіряних заготовок стоїть свій дорогий процес. Саме боксерські рукавички з натуральної шкіри можна віднести до преміум-сегменту екіпірування для боксу.

Але це зовсім не означає, що всі шкіряні боксерські рукавички на вагу золота. Виробник може знизити ціну за рахунок якості шкіри, товщини шкіри, якості наповнювача, якості пошиття тощо. Правда, навіщо тоді переплачувати за шкіру, якщо можна придбати боксерські рукавички зі шкірозамінника?

Резюмуємо недоліки:

 • Висока ціна;
 • Дешеві аналоги можуть бути гіршими за варіанти зі шкірозамінника.

Боксерські рукавички зі штучної шкіри

Штучна шкіра, шкірозамінник, ПВХ, поліуретан, мікрофібра - все це ті самі аналоги натуральної шкіри, які роблять боксерські рукавички більш масовим і доступним за ціною товаром. Новачок в боксі навіть може сплутати шкірозамінник зі справжньою шкірою, настільки виробники рукавичок роблять їх схожими з натуральними аналогами. Що навпомацки, що на вигляд, шкірозамінник може створити ілюзію преміальності. Але різниця буде відчутною вже під час першого тренування.

боксерські рукавички з натуральної шкіри

Недоліки боксерських рукавичок зі шкірозамінника

Давайте одразу почнемо з недоліків, адже якщо рукавичка не відрізняється від шкіряної і коштує дешевше - чому б її не взяти? Все стає зрозуміло, коли рукавичку надягаєш і починаєш працювати. Повітря вона практично не пропускає (особливо рукавичка із ПВХ), як і вологу. А це веде до дуже неприємних наслідків.

Якщо рукавички не доглядати, то може з'явитися неприємний запах як від самих рукавичок, так і від ваших рук. Волога та відсутність вентиляції – ідеальні умови для розмноження бактерій. А це, крім запаху, може призвести і до хвороб шкіри. Але це найгірший варіант розвитку подій при безперервних заняттях у рукавичках зі шкірозамінника без догляду.

Найчастіше ви стикатиметеся з дискомфортом при тривалих заняттях боксом. Відчуття вологи та запрілості, підвищення температури рук. Більш дорогі моделі рукавичок вирішують цю проблему додатковими каналами вентиляції, включенням вологовбирних матеріалів тощо.

Обов'язково варто згадати вразливість до пошкоджень та зношування. Кожзам може тріскатися, облущуватися при постійних навантаженнях, чутливий до перепадів температури та вологості. Якщо плануєте регулярно займатися боксом, або беріть відразу кілька пар рукавичок зі штучної шкіри, або будьте готові їх міняти на регулярній основі.

Резюмуємо недоліки:

 • Недовговічність;
 • Вразливість до пошкоджень, зносу, перепадів температури та вологості;
 • Поганий запах і ризик захворювань шкіри при поганому догляді.

Переваги рукавичок для боксу зі штучної шкіри

Ціна та доступність - головні переваги парчаток зі шкірозамінника. Такі рукавички легко і недорого виготовляти. Саме з них розпочинають свій шлях більшість боксерів. Коли ви ще не впевнені, наскільки вам подобається бокс, чи займатиметеся ви ним довго і регулярно, особливого сенсу купувати дорогі та довговічні рукавички особливо немає. Тому не бійтеся брати їх для першого ознайомлення з бойовими мистецтвами.

Найдешевші рукавички робляться з ПВХ (полівінілхлорид). Трохи дорожче коштують вироби з поліуретану (PU та PVC, другі більш жорсткі та стійкі до зношування). Боксерські рукавички з мікрофібри/мікроволокна найбільш схожі з натуральною шкірою, але й коштують дорожче за ПВХ або поліуретану. 

Як ви бачите, різноманітність рукавичок ну дуже велика. Ви можете перегортати каталоги інтернет-магазинів, перебирати рукавички вручну та вибрати ті, що більше всього симпатичні за формою, кольором, тактильними відчуттями. Вибір рукавичок із натуральної шкіри зазвичай не такий різноманітний.

Варто обов'язково згадати, що прогрес не стоїть на місці, виробники рукавичок зі штучної шкіри розуміють усі недоліки свого товару і намагаються знайти це рішення. Так на ринку вже давно з'явилися комбіновані рукавички - зі вставками з натуральної шкіри або іншого матеріалу, який забезпечить вентиляцію та поглинання вологи. Тому цілком ймовірно поява дешевого аналога боксерських рукавичок зі шкіри, який не поступатиметься ні якістю, ні властивостями матеріалу.

Резюмуємо переваги:

 • Доступна ціна і в цілому широкий ціновий діапазон;
 • Велика різноманітність асортименту;
 • Наявність комбінованих моделей із вставками з інших матеріалів;
 • Розвиток ринку та потенційна поява рукавичок, що перевершують шкіряні.

P.S. Згадаймо про наповнювач боксерських рукавичок

Якими якісними, дорогими і товстими не були боксерські рукавички з натуральної шкіри, якщо вони набиті поганим наповнювачем - гріш ціна таким рукавичкам. Саме тут криється груба помилка більшості боксерів, які хочуть заощадити на рукавичках зі шкіри. Вони дивляться на гарну обгортку, забуваючи про вміст.

наповнювач боксерської рукавички

Які бувають наповнювачі рукавичок для боксу

Класичним наповнювачем довгий час був кінський волос. Загалом такі рукавички можна знайти і зараз, але це скоріше окремий товар для любителів натурального. Переважна більшість боксерських рукавичок зараз мають усередині один із наступних наповнювачів:

 • Пінополіуретан (Пінолімер);
 • Поролон;
 • Вата.

Відразу варто сказати про вату та поролон - це найдешевші наповнювачі, через які рукавичка може швидко втратити як приємний зовнішній вигляд, так і свої функції захисту від травм та гасіння удару. Боксерським рукавичкам з таким наповнювачем місце хіба що на стіні у вигляді декоративного елемента кімнати, але ніяк не на руках боксера.

На щастя, бренди боксерських рукавичок, що піклуються про свою репутацію, використовують як наповнювач композитні матеріали, спінений полімер пінополіуретан. У інформації про наповнювача з пенолімеру можна зустріти згадку технології IMF та MIM. Це два різні підходи до виготовлення наповнювача.

Найпоширенішим методом є IMF (Injection Mold Foam). Піна високого тиску, де розплавлений полімер нагнітають під високим тиском форму преса. Рідше зустрічається наповнювач, виконаний у технології MIM (Machine Injection Mold). Лиття під тиском машини або інжекційний прес.

Диявол у деталях

Добре, відмовляємося від вати та поролону, купуємо боксерську рукавичку з наповнювачем з пінополіуретану. Все так просто? На жаль немає. Наповнювач із пенолімеру може бути як формованим, однорідним, так і багатошаровим.

Перший варіант однорідного наповнювача набагато простіше та дешевше у виготовленні. Але, як ви швидше за все вже здогадалися, він поступається за багатошаровою якістю. Формований наповнювач заважає стискати кулак та відчувати контакт під час ударів. Це просто пінна подушка, що гасить енергію, не більше.

Набагато складніше та цікавіше багатошарові наповнювачі боксерських рукавичок. Вони можуть бути як з різних пінополіуретанів, так і з різних матеріалів, кожен з яких має своє призначення. Один гасить удар, другий забезпечує гнучкість, третій поглинання та вентиляцію. Ось де можуть виявити винахідливість виробники боксерських рукавичок. Щоправда, і ціна подібних виробів відповідна.

 

Підсумки

Нагадаємо основні моменти. Натуральна шкіра – дорого, якісно. Штучна шкіра – дешево, доступно, але недовговічно та іноді некомфортно. Але повністю перевернути правила гри може наповнювач. шкіряні рукавички для боксу з набивкою з вати вам точно сподобаються менше дешевих рукавичок з PU з багатошаровим наповнювачем з якісних пінополіуретанів.

На що звернути увагу при виборі рукавичок? Поставте собі такі питання:

Наскільки мені потрібні дорогі рукавички?

Якщо ви вибираєте свої перші рукавички, немає сенсу купувати щось дороге та довговічне. Візьміть «‎грати» дешеву модель, яку в разі чого буде не шкода віддати/подарувати/викинути. Якщо ж ви серйозно зайнялися боксом і «‎погратися» не ваш варіант - розглядайте дорожчі варіанти.

Чи обов'язково натуральна шкіра = висока якість?

У боксерських рукавичках з натуральної шкіри може бути поганий наповнювач, який або погано гаситиме удари, або зведе нанівець поглинання вологи і природну вентиляцію. Оптимальніше купити рукавички з поліуретану (PU) або мікрофібри, переконавшись у наявності всередині якісного набивання.

Навіщо тоді шкіряні рукавички за наявності гідних аналогів зі шкірозамінника?

Навіщо люди купують шкіряні вироби, коли на ринку є стільки шкірозамінника? Адже справа не завжди в раціональності. шкіряні боксерські рукавички виглядають приємніше, приємні на дотик, з таким екіпіруванням легше встановити емоційний зв'язок. Хороша довговічна пара боксерських рукавичок може стати тим самим елементом екіпірування, який пройде разом із вами весь шлях боксера.

 

Автор статті:

 

Антон Тарариєв

Тренер з боксу

Антон Тарариєв вже протягом 12 років присвячує себе боксу та змішаних єдиноборств (ММА), брав участь у численних змаганнях та турнірах як в Україні, так і за кордоном. Вніс значний вклад у створення нових секцій боксу в Києві, пропонуючи свою експертизу та знання новому поколінню бійців. Антон допомагає їм розвивати свої навички та надихає на досягнення нових висот у світі боксу.

Він надає молодим талантам в Києві не тільки навички боксу та ММА, а й сприяє їхньому розвитку як спортсменів та особистостей. Завдяки його наставництву та мотивації, багато юних бійців столиці досягають успіхів у своїй спортивній кар'єрі.