Зміст:

 

Ця стаття буде цікавою для тих, хто хоче дізнатися про кольори поясів у БЖЖ та про те, як їх правильно обирати по довжині і розміру. Якщо ви вже знаєте, колір якого рангу вам підходить, натисніть сюди, щоб перейти до розмірної сітки. Ми ж почнемо з градації поясів дорослих джитсерів та дітей за кольорами.

Стандарти градації поясів у Бразильському Джиу-Джитсу

Головним та єдиним першоджерелом інформації про градацію поясів у БЖЖ є Міжнародна федерація бразильського джиу-джитсу (IBJJF).

"In order to unify the teachings, the practice of Jiu-Jitsu and to standardize models of competition, the International Brazilian Jiu-Jitsu Federation (IBJJF) presents this General System of Graduation. To continue the progress and spirit of the recently renewed Jiu Jitsu Book of Rules, launched in January 2012, the General System of Graduation strives to enhance the athletes’ understanding of the graduation process from white belt to red belt."

З метою об'єднати вчення, практику джиу-джитсу і стандартизувати моделі змагань, Міжнародна федерація бразильського джиу-джитсу (IBJJF) представляє цю Загальну Систему Градацій. Щоб продовжити прогрес і дух недавно оновленої Книги Правил Джиу-Джитсу, випущеної в січні 2012 року, Загальна Система Градацій спрямована на покращення розуміння спортсменами процесу переходу від білого пояса до червоного.

Джерело: https://ibjjf.com/graduation-system

Перейшовши за посиланням до джерела, ви можете скачати детальний PDF-документ із усіма деталями градацій, що є у Бразильському Джиу-Джитсу. Також там представлений зручний постер, де схематично показана вибірка всієї інформації, що стосується поясів. Радимо вам ознайомитися або навіть роздрукувати його для кращого усвідомлення інформації.

IBJJF graduation system

Кольори поясів по порядку у Бразильському Джиу-Джитсу

Почнемо з дорослих джитсерів, а саме віком від 16 років. Зверніть увагу, що відповідно до IBJJF вік розглядається за формулою Нишній рік - Рік народження = Вік. Місяць народження не враховується, тому не поспішайте з переходом до дорослої категорії.

Також слід зазначити, що для отримання більшості поясів, окрім навичок, необхідний стаж. Він починає відраховуватися з першого дня вашої реєстрації в системі IBJJF для всіх категорій поясів. Якщо ви ще не досягли чорного поясу, це поки всі важливі деталі, які варто тримати в голові.

⚪ Білий пояс

Перший пояс любого джитсера. З ним можна провести все життя, якщо не сдавати екзамен на отримання поясу наступного рангу, і займатися бразильським Джиу-Джитсу просто для задоволення. Тому не слід відразу називати власників білого поясу повними новачками у БЖЖ.

🔵 Синій пояс

На відміну від білого, синій пояс потрібно заслужити. Цей колір мріють побачити на собі всі молоді джитсери, так як це перший пояс, який доступний лише у віці від 16 років (білий носять як діти, так і дорослі). Починаючи з синього поясу для Бразильського Джиу-Джитсу, вступає в силу вимога по стажу. Атлет повинен провести з цим кольором не менш двух років.

Саме цей період вважається найважливішим у розвитку спортсменів, так як синій пояс вже засвоїв базові знання та готовий до великої кількості нової інформації, продвинутих технік та практик. Також синій пояс означаэ, що джитсер хоче почати розвиватися у ранговій системі, брати участь у змаганнях.

🟣 Пурпурний (фіолетовий) пояс

Отримання цього кольору можна вважати справжнім досягненням. Починаючи з пурпурного поясу, атлет офіційно допускається до тренувань та навчання менш досвідчених спортсменів. Власників пурпурного поясу можна назвати професіоналами Бразильського Джиу-Джитсу. Вони мають достатньо знань та часу на татамі, щоб протистояти джитсерам із коричневими та навіть чорними поясами.

🟤 Коричневий пояс

Про коричневий пояс часто говорь, що це чорний, якому потрібно ще трохи часу. Частіше це дійсно так. Джитсер із коричневим поясом може впевнено триматися на равних із чорними поясами за рахунок великої кількості досвіду та доведених до автоматизації технік.

Для отримання коричневого поясу необхідно провести 1,5 року з пурпурним (або 2 роки для спортсменів у віці між 16 і 17) і бути не молодше 18 років. Упродовж року після отримання коричневого, можна претендувати на бажаний чорний пояс.

⚫ Чорний пояс (1-6 дан)

1 рік із коричневим поясом зазвичай триває дуже довго, адже все йде до здійснення мрії майже кожного джитсера - чорного пояса. Це не дивно, адже пояс наступного рангу можна отримати тільки у віці 50 років.

Подальший прогрес чорного поясу ділиться на градації від 3 до 5 і навіть 7 років. Детальніше ви можете дізнатися в офіційному документі IBJJF. Ми лише скажемо, що з чорним поясом атлет повинен провести мінімум 31 рік для переходу до наступного рангу —червоно-чорному поясу.

🔴⚫ Червоно-чорний/кораловий пояс (7 дан)

Володар такого поясу 7-го дана повинен бути віком не менше 50 років, що вже говорить про величезний досвід у Бразильському Джиу-Джитсу та про відношення до цього виду бойових мистецтв, як до невід’ємної частини життя.

🔴⚪ Червоно-білий пояс (8 дан)

Предостанній крок до вершини градації поясів у Бразильському Джиу-Джитсу. Пояс 8-го дана можна отримати мінімум після 7 років володіння червоно-чорним поясом. Вік власника червоно-білого поясу має бути не менш ніж 57 років.

🔴 Червоний пояс (9-10 дан)

Вершина градації поясів у БЖЖ, доступна тільки для справжніх майстрів у віці від 67 років, після 10 років володіння червоно-білого поясу. Пояс дев'ятого дана є заключним у списку IBJJF, вдже десятий дан відноситься лише до легенд та засновників цього виду єдиноборств — Карлос Грейсі, Гастао Грейсі, Джордж Грейсі, Хеліо Грейсі, Освальдо Грейсі.

 

Кольори дитячих поясів у Бразильському Джиу-Джитсу

У молодих джитсерів (до 15 років) варіацій кольорів більше, а градацій між ними менше. Все це було зроблено для заохочення та посилення мотивації юних спортсменів.

⚪ Білий пояс

Означає абсолютно те, що і білий пояс у дорослих — перший шаг на шляху до успіху в Бразильському Джиу-Джитсу. У білого пояса немає вікових обмежень, ви можете ходити у ньому з 4 років і до самої старості.

⚫ Сірий пояс

Після місяця занять Бразильським Джиу-Джитсу, юний атлет може отримати першу білу полоску на поясі, яка свідчить про його прогрес і мотивує рухатися далі. Після 6 місяців тренувань, джитсер може перейти від білого поясу новачка до сірого поясу.

Усього є три види цього поясу — серо-білий, сірий і сіро-чорний. Власник сіро-білого поясу отримує смужки кожен місяць і вже через 6 місяців може претендувати на сірий пояс. Також при переході до дорослої системи градації, сірий пояс може стати синім за рішенням тренера.

🟡 Жовтий пояс

Як і сірий, має три види — жовто-білий, жовтий, жовто-чорний. При переході до дорослої системи градації, жовтий пояс може стати синім за рішенням тренера. Єдиною відміною від сірого поясу, окрім рівня навичок у БЖЖ, є вимога мінімального віку власника пояса — 7 років.

🟠 Помаранчевий пояс

Те, що і жовтий пояс, тільки вимога до віку джитсера збільшується з 7 років, до 10. Також переходить у синій пояс після 16 років. З оранжевими поясами виступають більш досвідчені за попередніх дітей підлітки.

🟢 Зелений пояс

Це найвище досягнення для юних джитсерів віком до 15 років. Зелені пояси можуть отримати підлытки віком від 13 років. Як і сірий, жовтий та помаранчевий пояси, зелений має підвиди зелено-білого, зеленого та зелено-чорного кольору.

Головною відміною від усіх попередніх поясів дитячої категорії є те, що по досягненню 16 років, зелений, за рішенням тренера, може стати як синім, так і пурпурним. Це означає, що бути інструктором по БЖЖ в 16 років це більш ніж реальність!

 

P.S. Як обрати пояс для занять з Бразильського Джиу-Джитсу?

Ця стаття точно допоможе вам визначитись з кольором. Та не окрім цього є довжина, розмір, ширина. На щастя, тут усе доволі просто, адже IBJJF відповідають на більшість питань.

Характеристики поясів для кімоно у БЖЖ

Дитячі пояси для Джиу-Джитсу повинні бути шириною від 2,5 до 3,5 см. Чорне поле для смужок повинно бути приблизно 10 см у довжину та розміщене в одному з кінців поясу з відступом у 2-3 см.

Характеристики дитячих поясів для БЖЖ

 

Білі, сині, пурпурні та коричневі пояси також повинні бути від 2,5 до 3,5 см шириною. Чорне поле повинно бути близько 10 см у довжину та розміщене на одному з кінців з відступом у 2-3 см.

Характеристики дорослих поясів для БЖЖ

 

Чорний пояс повинен бути від 2,5 до 3,5 см шириною. Червоне поле для смужок повинно бути близько 10 см у довжину, куди входитимуть білі смужки з обох країв, і розташовуватись у одному з кінців поясу з відступом у 2-3 см.

Характеристики чорного поясу для БЖЖ

 

Червоно-чорний і червоно-білий пояс повинен бути від 2,5 до 3,5 см шириною. Біле поле для смужок повинно бути приблизно 15 см у довжину, куди входитимуть срібні смужки по краям, і розташовуватись у одному з кінців поясу з відступом у 2-3 см.

Характеристики червоно-чорного та червоно-білого поясів для БЖЖ

 

Червоний пояс повинен бути від 2,5 до 3,5 см шириною. Біле поле для смужок повинно бути приблизно 15 см у довжину, куда входитимуть золоті смужки по краям, і розташовуватись у одному з кінців поясу з відступом у 2-3 см.

Характеристики червоного поясу для БЖЖ

 

Розмірна сітка поясів для Бразильського Джиу-Джитсу

На щастя, уся ця інформація вам знадобиться тільки якщо ви самі хочете зробити пояс для кімоно. Набагато простіше купити пояс перевіреного бренду, де вже враховано усі вимоги до поясів. Все, що вам потрібно для покупки, це каталог нашого інтернет-магазину, та таблиця з розмірами

Розмір Довжина (см) Розмір S/M/L/XL
A1 225 S
A2 282 M
A3 293 L
A4 317 XL
M0 210 Дитячий
M2 220 Дитячий
M4 230 Дитячий

 

Автор статті:

 

Владислав Полянський

Чорний пояс BJJ

Владислав Полянський - боєць БЖЖ (бразильського джиу-джитсу) і громадянин Бельгії, але вже багато років він обрав Україну як свій дім і місце для тренувань. Володіючи чорним поясом БЖЖ, він є шанованим і досвідченим спортсменом, здатним поділитися своїми навичками і знаннями з українськими бійцями.

Живучи в Україні, Владислав Полянський бере активну участь у розвитку місцевого бойового мистецтва. Він проводить тренування, працює з молодими талантами і допомагає їм досягти нових висот у БЖЖ.