Зміст:

 

Найімовірніше, ви нещодавно для себе відкрили світ боксу і дізналися, що насправді боксерські рукавички бувають для тренування, для боїв, для роботи зі снарядами (грушами, мішками тощо). Саме про останні ми й поговоримо в цій статті.

Самі снарядні боксерські рукавички ще називають битки, млинці, також є шингарди - снарядні рукавички з обрізаними пальцями. Якими б не були снарядні рукавички, їх усіх об'єднує одне - вони призначені для тренувань із боксерськими грушами, мішками, лапами, падами. Але що ж у цих рукавичках такого особливого? Чому не можна працювати з грушею або мішком у своїх звичайних спарингових рукавичках?

Усе досить просто. Рукавички для тренувань з живою людиною відрізняються від снарядних тим, що вони націлені не тільки на ваш захист, а й на захист опонента від вас. Не травмувати того, хто завдає ударів, і уникнути травм у того, хто ці удари отримує - ось призначення спарингових рукавичок. У разі ж роботи зі снарядами, немає сенсу шкодувати мішок, тому весь акцент снарядної рукавички йде на захист рук боксера.

 

снарядні рукавички для боксу

 

До чого може призвести робота зі снарядами в спарингових рукавичках? По-перше, ви вкоротите їхнє "життя" і вам дуже скоро доведеться замислитися про купівлю нової пари рукавичок. По-друге, наповнювач спарингової рукавички швидко зіб'ється від роботи по мішку або груші, а це значить, що ваш живий опонент буде отримувати більш жорсткі та болючі удари під час спарингу з вами.

Як ви вже зрозуміли, сенс в існуванні окремої категорії боксерських рукавичок для роботи зі снарядами більш ніж вагомий. Тепер давайте розглянемо різновиди цього елемента боксерської екіпіровки.

Як вибрати снарядні рукавички? Види рукавичок

Насправді видів як таких особливо немає. Боксери групують снарядні рукавички за вагою, виходячи з якої можна підібрати рукавички для конкретніших цілей.

стандартні снарядні рукавички

Стандартні снарядні рукавички

Просто снарядні рукавички, які вам потрібні для звичайної роботи з мішками, грушами, лапами тощо. Важать 10-12 унцій і візуально не сильно відрізняються від інших видів рукавичок. Швидше за все, це ваші перші снарядні рукавички, адже вони універсальні й ідеально підходять новачкам.

тонкі снарядні рукавички

Легкі снарядні рукавички

Саме їх часто називають бітками або млинцями. Відрізняються від стандартних тонкістю і легкістю набивання, важать 6-10 унцій. У них ваші руки не так добре захищені, але зате нічого не стримує їх від нанесення швидких і точних ударів. Хочете тренувати швидкість на снарядах? А ще хочете фізично відчувати кожну помилку? Чудово, купуйте легкі битки!

важкі снарядні рукавички

Важкі снарядні рукавички

Абсолютна протилежність млинців. У цих снарядних рукавичках настільки товста набивка, що ні про яку швидкість і точність ударів краще не згадувати. Але ось для тренувань сили та витривалості боксера вони підходять ідеально. Вага рукавичок може перевалити й за 30 унцій, але повірте, воно того варте. Відпрацювавши в цих рукавичках по мішку, під час спарингу ви будете почуватися справжнім Халком.

шінгарти снарядні рукавички

Шінгарти

Легкі, 4-8 унцій, рукавички з відкритими пальцями. Боксерам навряд чи будуть цікаві такі снарядні рукавиці, але ось любителі ММА точно звернуть свою увагу саме на них. 

Як вибрати снарядні рукавички? Розмір рукавичок

Тут все просто, дивіться вказаний розмір товару й орієнтуйтеся за розмірною сіткою нижче.

Розмір

Обхват долні

S

18-19 см

M

20-22 см

L

23-24 см

XL

25-27 см

XXL

28-29 см

Поширені запитання про снарядні рукавички

У чому відмінність снарядних рукавичок від боксерських?

Боксерськими називають частіше рукавички, призначені для спарингів і боїв. Хоч снарядні по суті теж є боксерськими рукавичками, але вони призначені для роботи зі снарядами, не з живими опонентами.

Для чого використовують снарядні рукавички?

Для тренувань з боксерськими грушами, мішками, лапами, падами та будь-якими іншими снарядами, які ви можете зустріти у своєму залі для тренувань.

Як правильно підібрати снарядні рукавички?

Визначте розмір рукавички, виходячи з обхвату кисті. Далі подумайте для чого конкретно вам потрібна снарядна рукавичка. Ні для чого особливого і просто для тренувань? Беріть стандартні. Для відпрацювання швидкості та точності? Беріть тонкі. Для відпрацювання сили та витривалості? Беріть товсті.

Чи потрібно бинтувати руку в снарядних рукавичках?

Якщо в снарядних рукавичках ваші руки сильно пітніють, можете намотувати бинтувати з метою гігієни. Якщо ж говорити про захист, то снарядні рукавички й так самі по собі забезпечують його належний рівень.

Як відрізнити снарядні рукавички від звичайних?

Зазвичай головна ознака снарядних рукавичок це їхня особлива форма. Подивіться наш каталог снарядних рукавичок, а потім звичайних боксерських для спарингу. Але таку різницю видно не завжди, тому краще запитайте про вид рукавичок у продавця перед покупкою, не беріть наосліп.
 

 

Автор статті:

 

Антон Тарариєв

Тренер з боксу

Антон Тарариєв вже протягом 12 років присвячує себе боксу та змішаних єдиноборств (ММА), брав участь у численних змаганнях та турнірах як в Україні, так і за кордоном. Вніс значний вклад у створення нових секцій боксу в Києві, пропонуючи свою експертизу та знання новому поколінню бійців. Антон допомагає їм розвивати свої навички та надихає на досягнення нових висот у світі боксу.

Він надає молодим талантам в Києві не тільки навички боксу та ММА, а й сприяє їхньому розвитку як спортсменів та особистостей. Завдяки його наставництву та мотивації, багато юних бійців столиці досягають успіхів у своїй спортивній кар'єрі.