Бокс - один із найпопулярніших і видовищних видів спорту в світі. Багато фанатів стежать за долями своїх улюблених бійців і обговорюють їх досягнення та поразки.

Але хто ж з них є кращим у наш час? Як скласти об'єктивний рейтинг топ-10 кращих боксерів світу, враховуючи різні вагові категорії, стилі та титули? Це не просте завдання, але ми спробували зробити це, ґрунтуючись на таких критеріях: активність, якість суперників, результати боїв, техніка, універсальність та харизма.

Як складався рейтинг кращих боксерів світу

Для того щоб скласти рейтинг топ-10 кращих боксерів світу, ми використовували кілька джерел інформації, таких як офіційні рейтинги різних боксерських організацій, статистичні дані, аналітичні огляди та експертні думки.

Ми також враховували останні поєдинки боксерів та їхні плани на майбутнє. Ми намагалися бути максимально об'єктивними і незалежними, не надаючи переваги жодному боксеру чи стилю. Ми також не враховували боксерів, які давно не виходили на ринг чи оголосили про завершення кар'єри.

Отже, хто ж вони?

 

10. Джермелл Чарло

Джермелл Чарло - чемпіон світу в легкій середній вазі за версіями WBC, WBA та IBF. Він також був чемпіоном світу в цій же категорії за версією WBO. Він став другим боксером в історії, який об'єднав всі пояси в цій категорії. Чарло народився в США і почав займатися боксом у вісім років.

У нього рекорд 35 перемог і одна поразка, 18 з них - нокаутом. Його єдина поразка була від Тоні Харрісона в 2018 році, але він відплатив йому в реванші в 2019 році. Чарло володіє відмінною технікою, силою, ударом і захистом. Він також має хорошу витривалість, дисципліну і волю до перемоги. Він неодноразово проявляв свою сміливість і характер у боях з небезпечними суперниками. Чарло - один із найсильніших і переконливих боксерів у світі.

9. Шакур Стівенсон

Шакур Стівенсон - чемпіон світу у другій легкій вазі за версією WBO. Він також був чемпіоном світу в легкій вазі за версією WBO. Він став першим американським боксером, який виграв срібну медаль на Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро в 2016 році.

Стівенсон народився в США і почав займатися боксом у п'ять років. У нього рекорд 16 перемог і жодної поразки, вісім з них - нокаутом. Стівенсон відрізняється високою технікою, швидкістю, рухом і вмінням диктувати темп бою.

Він також володіє потужним ударом, відмінним захистом і боксерським IQ. Він неодноразово демонстрував свій клас та впевненість у боях з сильними суперниками. Стівенсон - один із найперспективніших і талановитих боксерів у світі.

8. Девін Хейні

Девін Хейні - чемпіон світу в легкій вазі за версією WBC. Він також був чемпіоном світу серед юніорів у цій же категорії за версією WBC. Хейні народився в США і почав займатися боксом у сім років. У нього рекорд 26 перемог і жодної поразки, 15 з них - нокаутом.

Хейні володіє чудовою технікою, швидкістю, рухом і вмінням контролювати ринг. Він також має хороший удар, захист і тактику. Він неодноразово показував свою сміливість і витривалість в складних боях. Хейні - один із наймолодших і успішних боксерів у світі.

7. Стівен Фултон

Стівен Фултон - чемпіон світу у другій легчайшій вазі за версією WBO. Він також був чемпіоном Північної Америки у цій же категорії за версією NABF. Фултон народився в США і почав займатися боксом у дев'ять років. У нього рекорд 20 перемог і жодної поразки, вісім з них - нокаутом.

Фултон відрізняється відмінною технікою, швидкістю, рухом і вмінням працювати на короткій дистанції. Він також володіє хорошим балансом, ритмом і реакцією. Він неодноразово доводив свій клас та впевненість у боях з сильними суперниками. Фултон - один із найперспективніших і талановитих боксерів у світі.

6. Еррол Спенс

Еррол Спенс - чемпіон світу в напівсередній вазі за версіями IBF і WBC. Він також був чемпіоном серед любителів у напівсередній вазі в 2011 році. Спенс народився в США і почав займатися боксом у 15 років. У нього рекорд 27 перемог і жодної поразки, 21 з них - нокаутом.

Спенс славиться своїм агресивним і наполегливим стилем, потужним і різноманітним ударом, хорошим захистом і фізичною силою. Він також володіє високою витривалістю, дисципліною і волею до перемоги. Він неодноразово проявляв свою сміливість і характер у боях з небезпечними суперниками. Спенс - один із найсильніших і переконливих боксерів у світі.

5. Василь Ломаченко

Василь Ломаченко - чемпіон світу в легкій вазі за версією WBC. Він також був чемпіоном світу в цій же категорії за версіями WBA і WBO, а також в другій легкій вазі за версіями WBO. Він став першим боксером в історії, який завоював титули в трьох вагових категоріях за 12 боїв.

Ломаченко народився в Україні і почав займатися боксом у чотири роки. Він виграв дві золоті медалі на Олімпійських іграх у Пекіні в 2008 році і в Лондоні в 2012 році, а також два золота на чемпіонатах світу з аматорського боксу в 2009 і 2011 роках. У нього рекорд 15 перемог і дві поразки, 11 з них - нокаутом. Обидві його поразки були від Орландо Салідо в 2014 році та від Теофімо Лопеса в 2020 році.

Ломаченко володіє феноменальною технікою, швидкістю, рухом та вмінням маніпулювати суперниками. Він також має потужний удар, відмінну обороною та боксерським IQ. Він неодноразово демонстрував свою сміливість і витривалість в складних боях. Ломаченко - один з найунікальніших і талановитих боксерів у світі.

4. Сауль Альварес

Сауль Альварес - чемпіон світу у супер середній вазі за версіями WBC, WBA і WBO. Він також був чемпіоном світу у середній, напівсередній, легкій, середній і супер легкій вазі за різними версіями. Він став четвертим мексиканським боксером, який завоював титули в чотирьох вагових категоріях.

Альварес народився в Мексиці і почав займатися боксом у 13 років. У нього рекорд 56 перемог, одна поразка і дві нічиї, 38 з них - нокаутом. Його єдина поразка була від Флойда Мейвезера в 2013 році. Альварес володіє чудовою технікою, силою, захистом і тактикою. Він також вміє адаптуватися до різних стилів супротивників і вибирати правильний момент для атаки. Альварес є одним із найуспішніших і популярних боксерів у світі.

3. Наоя Іноуе

Наоя Іноуе - чемпіон світу у другій найлегшій вазі за версіями WBA і IBF. Він також був чемпіоном світу у найлегшій і легкій вазі за версіями WBC і WBO. Він став третім японським боксером, який завоював титули в трьох вагових категоріях. Іноуе народився в Японії і почав займатися боксом у п'ять років. У нього рекорд 21 перемога і жодної поразки, 18 з них - нокаутом.

Іноуе славиться своїм неймовірним ударом, який приніс йому прізвище "Монстр". Він також володіє відмінною технікою, швидкістю, рефлексами і інстинктом. Він неодноразово демонстрував свою відвагу і витривалість у складних боях. Іноуе є одним із вражаючих боксерів у світі.

2. Теренс Кроуфорд

Теренс Кроуфорд - чемпіон світу у напівсередній вазі за версією WBO. Він також був чемпіоном світу у легкій і супер легкій вазі за версіями WBO, WBC, WBA і IBF. Він став другим боксером в історії, який став недискутованим чемпіоном у двох вагових категоріях. Кроуфорд народився в США і почав займатися боксом у сім років. У нього рекорд 38 перемог і жодної поразки, 29 з них - нокаутом.

Кроуфорд відрізняється високим боксерським IQ, вмінням змінювати стійку, потужним ударом і хладнокров'ям. Він також не боїться приймати на себе ризики і доводити своє переваження над сильнішими супротивниками. Кроуфорд є одним із найбільш домінуючих і поважних боксерів у світі.

1. Олександр Усик

Олександр Усик - абсолютний чемпіон світу у важкій вазі за версіями WBC, WBA, IBF і WBO. Він став першим в історії боксера, який об'єднав всі пояси в цій категорії. Усик народився в Україні і почав займатися боксом у 15 років. Він виграв золоту медаль на Олімпійських іграх у Лондоні в 2012 році і перейшов у професіонали в 2013 році.

З того часу він провів 19 боїв і виграв усі, 13 з них - нокаутом. Усик володіє відмінною технікою, швидкістю, рухом і вмінням адаптуватися до різних ситуацій на рингу. Він також відомий своїм гарним почуттям гумору та незвичайними входженнями на бій. Усик вважається одним із найнебезпечніших і талановитих боксерів сучасності.

У травні 2024 року український боксер Олександр Усик здобув перемогу над британцем Тайсоном Ф'юрі, ставши абсолютним чемпіоном світу у важкій вазі. Бій відбувся в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, і тривав усі 12 раундів. У 9-му раунді Усик провів серію ударів, що призвело до нокдауну Ф'юрі. Усик став першим абсолютним чемпіоном світу у важкій вазі у 21-му столітті.

Ось наш рейтинг топ-10 найкращих боксерів світу на даний момент. Звісно, він може бути обговорюваним і не прийнятим всіма, оскільки бокс - це дуже суб'єктивний і динамічний вид спорту. Багато факторів можуть вплинути на місце боксера в рейтингу, такі як актуальність, травми, політика, суддівство і т.д. Але ми намагалися бути максимально об'єктивними і врахувати всі аспекти боксерського мистецтва. Сподіваємося, що наша стаття була цікавою та корисною для вас. Дякуємо за увагу!

 

Автор статті:

 

Антон Тарариєв

Тренер з боксу

Антон Тарариєв вже протягом 12 років присвячує себе боксу та змішаних єдиноборств (ММА), брав участь у численних змаганнях та турнірах як в Україні, так і за кордоном. Вніс значний вклад у створення нових секцій боксу в Києві, пропонуючи свою експертизу та знання новому поколінню бійців. Антон допомагає їм розвивати свої навички та надихає на досягнення нових висот у світі боксу.

Він надає молодим талантам в Києві не тільки навички боксу та ММА, а й сприяє їхньому розвитку як спортсменів та особистостей. Завдяки його наставництву та мотивації, багато юних бійців столиці досягають успіхів у своїй спортивній кар'єрі.