Зміст:

 

Як обрати кімоно для джиу-джитсу? Насправді, тут немає нічого складного. Оскільки це не просто одяг, а затверджена Міжнародною федерацією бразильського джиу-джитсу (IBJJF) форма для змагань, більшу частину вже зробили за вас.

Якщо ви плануєте купувати кімоно для БЖЖ у нас в інтернет- магазині або у будь-якого відомого бренду Гі, можете бути впевнені, воно буде відповідати всім вимогам IBJJF. Але при покупці підозріло дешевого Гі у неперевіреного постачальника, слід перевірити кімоно на відповідність наступних характеристик.

Матеріал кімоно для джиу-джитсу згідно IBJJF

"GIs should be tailored using cotton or cotton-like fabric only. Традиційно не може бути thick або hard as impede an opponent from gripping it. Для молодих, adult, master і senior divisions, GI fashioned from woven fabric is mandatory.

It is permitted to wear kimono з EVA або similar material всередині колодязь, якщо міри розміру і rigidity регулювань в IBJJF Rules Book are followed."

Гі повинні бути пошиті лише з бавовни або бавовняної тканини. Тканина не повинна бути настільки товстою або жорсткою, щоб противник не міг її схопити. Для юнацьких, дорослих, професійних та старших дивізіонів виготовлення Гі з тканого матеріалу є обов'язковим.

Дозволяється носити кімоно з EVA або аналогічним матеріалом усередині коміра, якщо дотримуються розміри та правила жорсткості, зазначені у книзі правил IBJJF.

Джерело: https://ibjjf.com/uniform

Патчі та колір кімоно для джиу-джитсу згідно IBJJF

"GIs must be of uniform color. The following colors є permissible: white, royal blue or black. Gis with tops and pants different colors are not permitted; nor are GIs with collar that is different color that the rest of the top.

Painted GIs є запозиченими, незграбні штрихи є дизайном у вигляді академії або спонсор logo – and only on regions of the GI where patches are permitted.

Even in cases where they are permitted, the athlete will be obliged to change GIs should the paint mark the GI of the opponent.

Patches may only be affixed in authorized regions of the GI, as depicted in the IBJJF Rules Book. They should be of cotton fabric and properly seamed.

All patches unseamed or in unauthorized regions of the GI will be removed by the GI inspectors."

Гі мають бути однорідного кольору. Допустимі такі забарвлення: білий, королівський синій або чорний. Гі з топами та штанами різних кольорів не допускаються, також як і кімоно з коміром, який відрізняється за кольором від решти верху.

Розфарбовані Гі заборонені, за винятком випадків, коли забарвлення оформлене у вигляді логотипу академії або спонсора, і лише у тих місцях, де дозволені нашивки. Але навіть у випадках, коли це дозволено, спортсмен буде зобов'язаний змінити Гі, якщо забарвлення залишає плями на кімоно суперника.

Патчі можуть бути встановлені лише у дозволених областях Гі, як зазначено у книзі правил IBJJF. Вони повинні бути з бавовняної тканини і правильно пошиті. Всі незашиті або розташовані в несанкціонованих областях Гі латки будуть видалені інспекторами Гі.

Джерело: https://ibjjf.com/uniform

припустимі області для патчів на кімоно для джиу-джитсу

Розміри кімоно для джиу-джитсу згідно IBJJF

"The GI top should reach the athlete’s thigh and the sleeves should come to no more than 5 cm from the athlete’s wrist when the arm is extended straight parallel to the ground. GI pants should reach no more than 5 cm above the tibial malleolus (ankle bone).

The inspection will verify whether the following official measurements are met: GI lapel thickness (1.3 cm), width of GI collar (5 cm), opening of sleeve at full extension (7 cm)."

Верх кімоно повинен досягати стегна спортсмена, а рукави мають бути на відстані не більше 5 см від зап'ястя, коли рука витягнута прямо паралельно до землі. Штани повинні бути не більше ніж на 5 см вище від щиколотки.

Під час інспекції перевіряється дотримання наступних офіційних розмірів: товщина лацкана Гі (1,3 см), ширина коміра Гі (5 см), розкриття рукава при повному розправленні руки (7 см).

Джерело: https://ibjjf.com/uniform

розміри кімоно для БЖЖ

Інші вимоги до форми згідно IBJJF

"GIs may not exhibit mending or tears, be wet or dirty or emanate unpleasant odors."

Кімоно не повинно мати пошкоджень або потертостей, бути мокрим або брудним, а також мати неприємний запах.

Джерело: https://ibjjf.com/uniform

Якщо кімоно, що купується, відповідає всім вищепереліченим нормам — це відмінне Гі, в якому ви можете тренуватися та брати участь у змаганнях. У разі невідповідності будь-якому з пунктів (наявність потертостей, нестандартне забарвлення тощо), кімоно все ще підходить для тренувальних занять.

Цілком нормально і навіть дуже зручно мати кілька кімоно для джиу-джитсу. Для тренувань, змагань, заходів — можете мати цілий гардероб різноманітних Гі на кожен випадок життя.

 

Як визначити свій розмір кімоно для джиу джитсу

При підборі кімоно найбільше запитань стосується саме розміру Гі. Якщо подивитися на фільтри розмірів у нашому інтернет-магазині, можна виявити не звичні XS, S, M, L, XL, XXL і т.д., а безліч поєднань літер і значень. На перший погляд, це може дуже спантеличити, але, насправді, все не так складно.

Для початку розділимо чоловічі, жіночі та дитячі кімоно. Розміри чоловічих кімоно починаються з літери А, жіночих з F, дитячих з M або С. Якщо ви вже обираєте для себе кімоно, просто позначте галочкою один із фільтрів «Стать». Більшість величезного списку розмірів зникне і вибирати відповідний стане набагато легше.

Тепер до розмірів, розглянемо чоловічу сітку кімоно для БЖЖ. Там можна простежити градацію з A00 і до A5. Чим більший розмір, тим більший зріст і вага джитсера. Чому б на цьому не закінчити та не розмістити нижче розмірну сітку? На жаль, все не так просто…

 

Розмірні сітки кімоно для джиу-джитсу

У кожного бренду кімоно для джиу-джитсу своя розмірна сітка. Наприклад, для кімоно Kingz розміру A1 виробником вказано зріст 165-170 см. У цей же час для кімоно Venum виробник вказав зріст 160 см для розміру A1. Недостатньо просто пам'ятати, що у вас розмір кімоно A1. Потрібно дивитися розмірну сітку бренду та щоразу визначати свій розмір наново.

розмірні сітки кімоно для джиу-джитсу

Додаткову плутанину вносять значення розмірів, які є лише у розмірних сітках певних брендів. Так у Kingz між розмірами A1 і A2 є розмір A1L. Venum також ввели подібний перехідний розмір, але його назвали A1,5. Дитячі ж розміри вони позначають буквою C, тоді як більшість інших брендів використовують букву М.

Підсумок

Недостатньо знати свій розмір, як ми робимо при покупці звичайного одягу. При виборі кімоно слід дивитися розмірну сітку виробника. Її можна знайти на сторінці самого товару, або на сторінці категорії товарів цього бренду. Щоб підібрати кімоно для БЖЖ, достатньо знати свою вагу та зріст.

Також завжди можна звернутися безпосередньо до нас і ми безкоштовно допоможемо вибрати ідеальне кімоно під ваші параметри.

Усьго, що було описано вище, вже достатньо для вибору і купівлі кімоно для джиу-джитсу. Дотримання вимог IBJJF та підбір правильного розміру кімоно вже дасть вам можливість комфортно тренуватися та брати участь у професійних змаганнях з джиу-джитсу.

Види плетіння кімоно для БЖЖ

Досвідчені джитсери, які встигли змінити не одне кімоно, точно помічали, що крім кольору, розміру та бренду кімоно вони ще можуть відрізнятися видом плетіння. Класифікацій цих видів плетіння безліч, можна виділити три основні:

 

одинарне плетіння у кімоно для джиу-джитсу

Одинарне плетіння

Стандартні кімоно з одинарним видом плетіння легкі та тонкі. В них комфортно займатися джиу-джитсу і в цілому вони приємно сидять на тілі. Гі з одинарним плетінням вважаються стандартними. Завдяки комфорту і свободі рухів, вони добре підходять для знайомства з бразильським джиу-джитсу.

Але з переваг випливає і головна вада — тонкі одинарні кімоно швидко зношуються. Саме тому їх купують переважно для змагань та заходів, але не для щоденних виснажливих тренувань.

 

 

подвійне плетіння у кімоно для джиу-джитсу

Подвійне плетіння

Пряма протилежність одинарному плетінню. Щільні та важкі кімоно, але водночас міцні та надійні. Так, у них не так легко рухатися, зате на тренуваннях можна не хвилюватися про цілісність і збереження свого Гі.

Новачки можуть не поспішати купувати кімоно з подвійним плетінням, оскільки вони трохи сковують рухи через свою вагу. Також на початку ваші тренування не будуть настільки інтенсивними, щоб вплинути на цілісність Гі.

 

 

золоте плетіння біля кімоно для джиу-джитсу

Золоте плетіння

Гарний варіант для тих, хто не хоче вибирати між тендітним одинарним і важким подвійним плетінням. Золоте плетіння - це золота середина. Кімоно такого виду досить легке та міцне. Єдиним недоліком можна назвати схильність сідати після прання, але і це можна компенсувати покупкою Гі більшого розміру.

На відміну від простих і нехитрих одинарного та подвійного плетіння, сучасні технології дозволяють робити плетіння Гі абсолютно нового рівня якості. Докладніше про це читайте нижче.

 

 

DrillZene, Ріпстоп, перлове, стільникове плетіння і т.д.

Ці види плетіння можна класифікувати як підвиди золотого. Так перлове плетіння це, по суті, золоте, але без проблем з усадкою. Ріпстоп відрізняється винятковою міцністю та ін. У кожного виду плетіння свої переваги, але й коштують вони помітно дорожче за класичний одинарний або подвійний кімоно.

Наочно розглянути приклади вищезгаданих видів плетіння Гі можна в цьому відео

 

Автор статті:

 

Владислав Полянський

Чорний пояс BJJ

Владислав Полянський - боєць БЖЖ (бразильського джиу-джитсу) і громадянин Бельгії, але вже багато років він обрав Україну як свій дім і місце для тренувань. Володіючи чорним поясом БЖЖ, він є шанованим і досвідченим спортсменом, здатним поділитися своїми навичками і знаннями з українськими бійцями.

Живучи в Україні, Владислав Полянський бере активну участь у розвитку місцевого бойового мистецтва. Він проводить тренування, працює з молодими талантами і допомагає їм досягти нових висот у БЖЖ.