Ера класичних механічних годинників, схоже, відходить у минуле. В принципі електронні почали їх витісняти ще в минулому столітті, але поява "розумних" гаджетів прискорила цей процес. Смарт-годинники за своїми можливостями вже багато в чому дублюють смартфони, повністю виправдовуючи свою назву. 

І якщо для механічних аналогів головною відмінністю між жіночими та чоловічими девайсами була зовнішність, то тепер і функціонал можна адаптувати з орієнтацією на стать власника.

Про відмінності

Основною ознакою, за якою жіночі Smart Watch можна відрізнити від чоловічих, є зовнішність. Якщо поглянути на чоловічий асортимент інтернет-магазину Цитрус (https://www.ctrs.com.ua/ru/smart-chasy/for-who_muzhskie/), то ви не побачите тут моделей з яскравим, кричущим дизайном, а колірна гамма обмежена 2-3 темними тонами. 

У жіночих форми і забарвлення більш різноманітні з переважанням рожевих колірних рішень з варіаціями. Інакше кажучи, у них є можливості підібрати модель, що гармоніює з гардеробом. 

Що стосується функціонального наповнення, то у розумних девайсів для прекрасної половини можуть бути присутніми такі специфічні можливості, як календарі циклів або "нагадувалки" про прийом оральних контрацептивів.

В іншому чоловічі та жіночі гаджети мало чим відрізняються, більшість моделей, представлених на ринку, характеризуються як унісекс.

Основні функції Smart Watch

Стандартом де-факто стала наявність додатків, призначених для моніторингу стану здоров'я. Принцип їхньої роботи полягає в зчитуванні відповідних даних з різних датчиків. Серед доступних функцій можна відзначити вимірювання таких медичних параметрів:

  • пульсу;
  • кількості пройдених за добу кроків;
  • рівня кисню в крові;
  • кількість спалених калорій;
  • тривалість і фази сну;
  • артеріальний тиск.

На підставі цих даних гаджет може пропонувати програми, спрямовані на коригування способу життя власника.

Але і стандартний функціонал смарт-годинника може бути дуже широким. Наприклад, з його допомогою можна керувати музичним плеєром, обираючи треки і регулюючи гучність звучання. Можливість читати повідомлення з месенджерів - це взагалі класика, як і ініціація дзвінків за допомогою голосового набору.

Інакше кажучи, сучасний смарт-годинник є досить універсальним гаджетом, що дає змогу мінімізувати необхідність діставати смартфон, заміщаючи багато його можливостей.

Популярні виробники

Конкуренція в цій ніші досить висока, і з часом буде тільки посилюватися. Уже сьогодні асортимент провідних інтернет-магазинів пропонує близько двох десятків брендів, що випускають смарт-годинники. Серед них виділяються продукція Apple і Samsung, що належить до елітної категорії. Вельми популярні і більш бюджетні гаджети від таких відомих брендів, як Xiaomi і Huawei.