Зміст:

 

Як деякі з вас вже могли почути, IBJJF оновила свої правила щодо гі для змагань з джиу-джитсу.

Не панікуйте. Багатьох з вас це не стосується. Хоча правила посилили обмеження на тканини, посадку та розташування деталей, вони не дуже кардинальні. Тим не менш, деяким з вас може знадобитися бути обережними при виборі гі для наступних змагань. Крім того, ці правила набирають чинності лише після Чемпіонату світу IBJJF (в кінці травня).

Ми розглянули нові правила і вирішили, що потрібна коротка підказка, особливо для тих з вас, хто може бути занадто лінивим, щоб шукати це самостійно (не хвилюйтеся, ми не судимо).

Отже, ось основні зміни:

Вага куртки

Це може бути найбільш депресивним для тих, хто бореться за вагу на змаганнях. Згідно з новими правилами, вага куртки повинна бути від 380 GSM до 650 GSM.

Пройшли ті часи, коли ви могли шукати в Інтернеті найлегшу гі для джиу-джитсу, яку тільки можна знайти. Коли не було обмежень за вагою куртки, марки змагалися між собою в виробництві "ультралегких" гі. Деякі з найлегших мали вагу всього 325 GSM, більшість перебувала в діапазоні від 350 до 375 GSM. Так що, хоча 375 GSM досить близько, це не стосується цього.

Як це ймовірно буде відбуватися? Малоймовірно, що контролюючі перевіряючі попросять вас зняти гі та зважити її. Скоріше за все, виробник гі буде зобов'язаний надати IBJJF специфікації кожної моделі їх гі, і перевіряючі будуть звертатися до їх "схваленого" списку при запитаннях про вагу вашої гі. Крім того, IBJJF просить виробників гі вказувати GSM на їх ярликах у майбутньому.

Підсилення

Оскільки марки гі грали з дизайном та технологіями тканин протягом багатьох років, одним з компонентів, над якими проводилися численні модифікації, були рукав, поділ, манжети штанів та лацкани. Чому? Тому що, будучи "найбільш захоплюваними" елементами гі, модифікації, які роблять їх більш складними для захоплення, дійсно привабливі для споживачів.

IBJJF вирішила поставити край цьому. Нові правила стверджують, що підсилення рукава, манжет та поділ куртки не повинні перевищувати 2,5 см. Це щось, що контролюючі зможуть легко перевірити.

Це означає, що всі ті гі, у яких є широкі строчки та підсилення, більше не допускаються. Крім того, не допускаються лацкани з фантазійною контрастною смугою по внутрішній стороні. Якщо у вас є улюблена гі (або цілий шафа гі), яка порушує ці правила, і ви ненавидите думку про те, що вам доведеться замінити їх усіх, це може бути легким вирішенням. Просто зайдіть до місцевого портного (або вашої улюбленої бабусі) та поясніть ситуацію. Це вам коштуватиме трохи грошей, але менше, ніж нова гі.

Брендові ярлики

Керівництво щодо розміщення ваших фірмових нашивок в основному залишилося незмінним. Однак керівництво щодо того, де компанії розміщують свої бренди, змінилося.

Тепер є всього кілька місць, де бренди можуть розміщувати свої ярлики: всередині куртки на шиї або на бічній частині поділу, зовні куртки внизу лацкана (з максимальною довжиною 8 см), зовні передніх штанів, трохи нижче пояса, і невеликий (не більше 36 кв. см.) ярлик з атласної тканини внизу одного з штанів. Ці маленькі ярлички на середині лацкана більше не допускаються.

Знову ж таки, подивіться на свою гі та подумайте, чи можна яким-небудь з цих порушень вирішити невеликими підрізаннями ножицями.

Якщо ви не учасник IBJJF, не хвилюйтеся про ці правила. Носіть будь-яку гі, яку забажає ваше серце (в межах вимог вашого залу чи академії) і тренуйтеся. Однак, якщо ви учасник, переконайтеся, що ви плануєте відповідно до цього, взявши з собою кілька варіантів гі або купуючи нову гі, яка повністю відповідає новим правилам.

 

Автор статті:

 

Владислав Полянський

Чорний пояс BJJ

Владислав Полянський - боєць БЖЖ (бразильського джиу-джитсу) і громадянин Бельгії, але вже багато років він обрав Україну як свій дім і місце для тренувань. Володіючи чорним поясом БЖЖ, він є шанованим і досвідченим спортсменом, здатним поділитися своїми навичками і знаннями з українськими бійцями.

Живучи в Україні, Владислав Полянський бере активну участь у розвитку місцевого бойового мистецтва. Він проводить тренування, працює з молодими талантами і допомагає їм досягти нових висот у БЖЖ.