Зміст:

 

Як обрати боксерські рукавички? Складність питання залежить від того, наскільки ви вже встигли поринути у світ боксу. Якщо ви абсолютний новачок і тільки готуєтеся до своїх перших тренувань, вам достатньо знати відповідну вагу та розмір ваших перших тренувальних рукавичок (тисни сюди). 

Не перший тиждень займаєтеся боксом і шукаєте щось серйозніше? Дізнайтеся більше про типи рукавичок, можливо, вам потрібні снарядні або навіть спарингові боксерські рукавички для перших боїв зі справжнім суперником.

Справжнім бійцям, які вже давно знають усю цю інформацію, радимо вивчити більше фактів про матеріал та набивку боксерських рукавичок. Базу ви засвоїли, час приділити увагу дрібницям.

Типи боксерських рукавичок

Перша помилка, якої може припуститися новачок при купівлі боксерських рукавичок, це вибір неправильного типу екіпіювання. Давайте ознайомимося з основними різновидами рукавичок для боксу та для яких цілей вони потрібні.

 

тренувальні рукавички для боксу

 

Універсальні тренувальні боксерські рукавички

Швидше за все, це саме те, що ви шукаєте. Найкращий вибір для знайомства з боксом та найперших тренувань. Тренувальні боксерські рукавички підійдуть і для роботи на мішках, на лапах, з тренером та у парах. Тому їх називають універсальними.

Асортимент таких рукавичок зазвичай є величезним, на що звертати увагу? Насамперед, на вагу рукавичок (читайте про це нижче). У другу чергу, якість фіксації боксерської рукавички на руці. В ідеалі, це має бути широка липучка (velcro), або навіть дві, які не дадуть вам травмувати руку під час перших серйозних тренувань із застосуванням ударів.

Ну і по-третє, це ціна. Якщо ви взагалі не звертаєте увагу на цінник при покупці, обирайте будь-які рукавички, що сподобалися. Але якщо ви хочете заощадити, можете сміливо брати бюджетні тренувальні рукавички. Їхні недоліки не встигнуть проявитися під час перших занять боксом. Влившись у світ боксу та поспілкувавшись з тренером, ви будете  більш підготовлені до покупки своїх перших якісних тренувальних боксерських рукавичок.

 

 

 

снарядні рукавички для боксу

Снарядні боксерські рукавички

Бітки, рукавички для мішка, боксерської груші — все це назви для рукавичок, призначених тільки для роботи з неживими "суперниками”. Відрізняються вони від звичайних боксерських рукавичок тим, що мають захист лише для ударної поверхні кулака, через що мають меншу вагу, ніж у бойових та тренувальних аналогів.

Боксери, що працюють у снарядних рукавичках, відзначають, що такий вид екіпіювання допомагає добре відчувати входження кулака в мішок і вчить правильно тримати зап'ястя. Також у снарядних рукавичках, через малу вагу, темп завдання ударів набагато швидше. Це може бути актуальним, якщо ви займаєтеся боксом у тому числі, щоб спалювати на тренуваннях калорії та втрачати вагу. 

Деякі боксери відмовляються працювати з мішком або грушею в снарядних рукавичках і використовують лише тренувальні. Останні важать більше і допомагають розвивати витривалість та швидкість ударів під час роботи зі снарядами.

Звичайно, свої аргументи є у обох сторін, але приймати подібні рішення радимо лише виходячи зі свого досвіду з урахуванням поглядів безпосередньо вашого тренера.

 

 

спарингові рукавички для боксу

Спарингові боксерські рукавички

Як можна зрозуміти з назви, призначені конкретно для спарингів. На відміну від універсальних тренувальних, мають більш товстий шар наповнювача в області завдання ударів. Це допомагає гасити енергію удару, оберігаючи від травм як вас, так і вашого суперника.

У спарингових боксерських рукавичках всі елементи дизайну спрямовані на допущення якомога меншої кількості травм під час поєдинку. Наприклад, ви не зможете максимально щільно стиснути кулак і притиснути великий палець так, щоб забезпечити максимальну жорсткість удару. Навпаки, забезпечується амортизація для уникнення нокдаунів чи нокаутів.

 

 

 

 

 

 

професійні рукавички для боксу

Професійні боксерські рукавички

Саме цій категорії боксерських рукавичок належать найдорожчі та високоякісні моделі. Головною відмінністю професійних рукавичок є шнурівка — найефективніший вид фіксації на руці. Чому вона не використовується у аматорському боксі? Все просто, шнурівка вимагає допомоги з боку, на відміну від липучок, з якими можна справитися самому.

Крім ідеальної вентиляції рук та якості матеріалів, професійні рукавички відрізняються невеликою вагою та бойовим дизайном. Що це означає? Уникнення безпеки на користь жорсткості ударів і видовищності. Правильне анатомічне розташування великого пальця, можливість повного довороту кулака, невелика амортизація ударів — все це наповнює професійний боксерський поєдинок травмами, накаутами та нокдаунами.

Погляньте на стан боксерів після аматорського та професійного бою. Це найкращий наочний приклад того, як професійні рукавички відрізняються від спарингових.

 

 

 

Вага та розмір боксерських рукавичок

Тепер, коли ви знаєте, який вид рукавичок для боксу вам потрібен, час визначитися з розміром, або точніше з вагою. Він вимірюється в унціях (oz). Одна унція дорівнює 28,35 г. На цьому підрахунки можна закінчити, тому що відповідний розмір/вага рукавичок визначається тільки вашою вагою.

Перш ніж перейти до розмірної таблиці, запам'ятайте наступну інформацію. Чим менша вага рукавички, тим легше вона важить і тим сильніше в ній відчуваються удари як для вас, так і для вашого суперника.

Надягнувши боксерську рукавичку 20oz, ваші рухи будуть повільними через вагу, а силу удару гаситиме велика кількість наповнювача. Це погано? Навпаки. Працюючи у важких рукавичках, ви розвиваєте витривалість за максимально безпечних від травм умов. Вже в поєдинку, одягнувши легші рукавички, ви відчуєте наскільки вибуховими стали ваші удари і наскільки довше ви можете протриматися на рингу.

Як підібрати розмір дитячих боксерських рукавичок

Почнемо з дітей, тому що тут все дуже просто. Вагу рукавичок можна прив'язати до віку, тому ми отримуємо наступну розмірну таблицю:

Вага рукавички 

Вік/вага боксера

4 oz (113 г)

3-6 років

6 oz (170 г)

4-7 років / до 40 кг

8 oz (227 г)

7-9 років / до 50 кг

10 oz (283 г)

від 8 років / до 60 кг

 

Зверніть увагу, що найчастіше дитячі спаринги проводяться в рукавичках 10oz. Пам'ятайте, що менше вага – тим більше ризик травмуватися і травмувати свого суперника. І не забудьте порадитися з тренером щодо ідеального розміру боксерських рукавичок для вашої дитини.

Як підібрати розмір жіночих боксерських рукавичок

Загалом жінкам, які займаються боксом, можна орієнтуватися на стандартну таблицю розмірів, за деякими винятками. Якщо у вас невелика вага та розмір руки, рекомендується звернути увагу на боксерські рукавички 8oz. Але найкращим рішенням буде звернутися за порадою до тренера.

Як підібрати розмір чоловічих боксерських рукавичок

Обирайте свою вагу рукавичок не тільки виходячи з таблиці розмірів, завжди радьтеся з тренером. Наприклад, вага рукавичок для звичайних тренувань і для спарингів може відрізнятися для безпеки і уникнення травм під час бою.

Звертайте увагу на розмірні таблиці брендів боксерських рукавичок. Це не часте явище, але виробник може вносити свої особливості, особливо у моделей обмежених серій.

Вага рукавички 

Вага боксера

10 oz (283 г)

до 60 кг

12 oz (340 г)

60-80 кг

14 oz (397 г)

80-90 кг

16 oz (454 г)

90-100 кг

18 oz (510 г) та більше

від 100 кг

 

Розміри боксерських рукавичок S, M, L

Окрім стандартної для боксерських рукавичок розмірної сітки в унціях, також існує розподіл на звичні нам розміри типу S, M, L тощо. Тут уже враховується не вага боксера, а його обхват кисті. Нижче ви можете ознайомитись з такою розмірною таблицею.

Розмір рукавички 

Обхват кисті

XS

18 см

S

20 см

M

23 см

L

25 см

XL

28 см

XXL

31 см

 

P.S. Що робити, якщо рукавички, що підходять за вагою, занадто великі?

Вага людини не завжди корелює з її розміром рук. Що робити, якщо по вазі рукавичка ідеально підходить, але на руці взагалі не сидить? Все дуже просто, використовуйте боксери бинти. Чим більше простору у вашій рукавичці, тим довше потрібний бинт.

 

 

Автор статті:

 

Антон Тарариєв

Тренер з боксу

Антон Тарариєв вже протягом 12 років присвячує себе боксу та змішаних єдиноборств (ММА), брав участь у численних змаганнях та турнірах як в Україні, так і за кордоном. Вніс значний вклад у створення нових секцій боксу в Києві, пропонуючи свою експертизу та знання новому поколінню бійців. Антон допомагає їм розвивати свої навички та надихає на досягнення нових висот у світі боксу.

Він надає молодим талантам в Києві не тільки навички боксу та ММА, а й сприяє їхньому розвитку як спортсменів та особистостей. Завдяки його наставництву та мотивації, багато юних бійців столиці досягають успіхів у своїй спортивній кар'єрі.