Зміст:

 

Перш за все поглянемо на правила міжнародної федерації бразильського джиу-джитсу (IBJJF), а саме в розділ Uniform. Там можна виявити чіткі вимоги до довжини, кольору і, найголовніше, способу зав'язування пояса.

" Athletes should use a durable, 4 to 5 cm wide belt colored according to the athlete ’ s rank, with a black tip – except for black belts, where the tip should be white or red.The belt should be worn over the top, wrap around the waist twice, and be tied using a double knot tight. Once tied in a double knot, each end of the belt should hang 20 to 30 cm in length. &Quot;

... Пояс повинен бути надітий поверх кімоно, двічі обгорнутий навколо талії і зав'язаний з використанням подвійного вузла настільки туго, щоб утримувати верх Гі закритим. Кінці пояса за підсумком зав'язування повинні бути довжиною від 20 до 30 см.

Джерело: https://ibjjf.com/uniform

Вимоги до поясу для джиу-джитсу від IBJJF

З огляду на всі ці правила, ми можемо скласти чек-лист неправильно зав'язаного пояса для бразильського джиу-джитсу (обі):

  • ваш пояс знаходиться під кімоно

  • пояс обгорнутий навколо талії 1 або 3 рази

  • пояс зав'язаний на 1 або 3 вузли

  • верх гі розкривається при зав'язаному поясі

  • один або обидва кінці зав'язаного пояса коротше 20 см або довше 30 см

Якщо ви вже пробували зав'язувати пояс на кімоно і не стикалися ні з одним з цих пунктів — наші вітання! Ви вже вмієте зав'язувати пояс згідно з усіма вимогами IBJJF. Якщо ж вам знайомий хоч один з цих пунктів, давайте навчимося зав'язувати пояс одним із насупних способів.

Як правильно зав'язати пояс в бразильському джиу-джитсу

Навчитися правильно зав'язувати пояс для кімоно набагато легше, коли є візуальний приклад. Саме тому ми рекомендуємо подивитися відеоінструкцію, яка заощадить вам і час і нерви. Текстовий варіант навчання зав'язування пояса з ілюстраціями ми розмістили трохи нижче, тому, якщо хочете відразу перейти до читання — натисніть сюди.

1. Три способи зав'язати пояс на кімоно від Ренера Грейсі

Найпопулярніше відео на YouTube для тих, хто хоче надійно і правильно зафіксувати свій пояс. Рене пропонує цілих три способи: Standard (00:20), Hollywood (3:18), Super Lock (5:24).

 

2. Навчитися зав'язувати пояс за 1 хвилину

Немає часу слухати і шукати потрібний таймкод? На ютуб-каналі Performance MMA є відео, де всього за 48 секунд вам покажуть один із способів фіксації поясу. Поруч ще одне коротке відео від Джуліани з Renzo Gracie Ramapo Valley. Ідеально для тих, хто знає теорію, хоче просто освіжити пам'ять або згадати якийсь етап.

 

3. Два способи зав'язати пояс від Штефана Кестінга

Щось середнє між першим і другим відео. Менш ніж за 4 хвилини ви дізнаєтеся 2 способи зав'язати ваш пояс для джиу-джитсу. Швидко, наочно і ефективно!

 

Покрокова інструкція як зав'язати пояс на кімоно для БЖЖ

Розберемо по етапах зав'язування пояса і для наочності будемо орієнтуватися на цю ілюстрацію.

Як зав'язати пояс на кімоно для бразильського джиу джитсу.

1. Знайдіть центр пояса і прикладіть його над/під/на рівні пупка (де вам комфортніше).  

2. Оберніть пояс один раз навколо талії і виведіть обидва кінці вперед, вони повинні бути однакової довжини. Також зверніть увагу, що спочатку лівий кінець пояса (позначений як B на ілюстрації) повинен бути зверху правого.

3. Тепер цей верхній кінець B протягуємо під кінцем A і першим шаром пояса (позначений як C на ілюстрації). Затягуємо цей перший вузол, але не дуже сильно, вам повинно бути комфортно.

4. Беремо кінець B і розміщуємо його приблизно посередині кінця A (не надто близько до вузла).

5. Кінець A протягуємо в петлю і затягуємо два кінця, отримуючи другий вузол.

6. Ура! Ви зав'язали свій пояс для джиу-джитсу! Переконайтеся, що обидва кінці пояса приблизно однакової довжини, вам комфортно рухатися, пояс не тисне і не спадає.  

Це лише один із способів зав'язати ваш пояс на кімоно. Запитайте вашого тренера, як він зав'язує пояс, поспостерігайте за професіоналами, подивіться навчальні відео в YouTube. Чим більше вам досвід в бразильському джиу-джитсу, тим з більшою кількістю способів зав'язування пояса ви зіткнетеся.

Можливо, ви зупинитеся на одному зі згаданих у цій статті, можливо придумаєте свій фірмовий. Головне, це комфорт, надійна фіксація кімоно, і відповідність вимогам Міжнародної федерації бразильського джиу-джитсу (IBJJF).

Нагадуємо, що купити пояс для кімоно ви можете на нашому сайті bjjfightgear.com.ua у відповідному розділі. Там же можна знайти дитячі пояса, відфільтрувати товари за розміром або бренду. Якщо ж у вас залишилися питання або потрібна рекомендація по вибору пояса — сміливо телефонуйте нам або пишіть будь-яким зручним способом зі сторінки Контакти.

 

Автор статті:

 

Владислав Полянський

Чорний пояс BJJ

Владислав Полянський - боєць БЖЖ (бразильського джиу-джитсу) і громадянин Бельгії, але вже багато років він обрав Україну як свій дім і місце для тренувань. Володіючи чорним поясом БЖЖ, він є шанованим і досвідченим спортсменом, здатним поділитися своїми навичками і знаннями з українськими бійцями.

Живучи в Україні, Владислав Полянський бере активну участь у розвитку місцевого бойового мистецтва. Він проводить тренування, працює з молодими талантами і допомагає їм досягти нових висот у БЖЖ.