Зміст:

 

Що таке рашгард? До цього питання рано чи пізно приходять усі, хто займається спортом, єдиноборствами, БЖЖ, MMA чи будь-якими іншими регулярними фізичними навантаженнями. Все тому, що рашгард – це компресійний одяг, покликаний полегшити ваші тренування та захистити здоров'я спортсмена.

Що таке компресійний одяг? Це будь-який одяг, що стискає кінцівки разом із судинами. При постійних фізичних навантаженнях тіло людини важко справляється з одним з базових завдань – кровотоком. Судини деформуються, можуть виникнути тромбози, проблеми із серцем та тиском.

Компресійний одяг, за рахунок тиску, підтримує судини і дає можливість витримувати великі навантаження. Тепер можна займатися спортом без заподіяння шкоди здоров'ю, як мінімум своїй серцево-судинній системі.

 

рашград в бразильском джиу-джитсу

 

Унікальні переваги рашгарду перед звичайним одягом для спорту

Так, вище описано основне призначення компресійного одягу. Але якщо говорити про рашгард, то він має ще безліч переваг, які точно змусять вас задуматися про покупку.

1. Захист шкіри

Це очевидна властивість rashguard’а для тих, хто знає англійську мову. «Rash» перекладається як «висип», а guard як «оберігати». Згадайте, від чого може з'явитися висипання, подразнення шкіри та будь-які інші дрібні пошкодження? Тертя об татамі, суперника, снаряди та багато інших речей, що відрізняються жорсткістю і не найкращою гігієною.

Саме тут рашгард служить борцю, джитсеру, та будь-кому, як друга шкіра. Можна забути про шкірні інфекції, грибки, бактерії та інші невидимі небезпеки. Ну і, звичайно ж, набагато приємніше робити помилки, падати, щось випадково зачіпати, будучи покритим «захисною оболонкою» рашгарду.

 

2. Захист м'язів

Весь секрет захисту м'язів полягає у температурі тіла. При різких фізичних навантаженнях вона різко змінюється. Спочатку ви відчуваєте різкий сплеск, потім таке ж різке згасання. Це впливає і на вашу температурі тіла, яка підскакує вгору і потім стрімко мчить униз.

Подібні перепади дуже не люблять добре розігріті м'язи. Від різкого остигання вони стають дуже сприйнятливими до пошкоджень. Це призводить до болю та розтягу. Що робить рашгард? Він забезпечує більш-менш стабільну температуру тіла, згладжуючи перепади. Іншими словами, ви плавно розігріваєтеся і плавно остигаєте навіть на протязі.

 

рашгард в бжж

 

3. Гігієна

Якщо ви займаєтеся єдиноборствами у футболці, то рашгард точно поділить ваше життя на «до» та «після». Ваш одяг після тренування мокрий від поту і неприємно пахне? Рашгард ідеально вбирає та виводить вологу, не залишаючи сильного неприємного запаху.

Футболка після кожного тренування летить у пральну машинку та швидко зношується? Рашгард достатньо полоскати під теплою проточною водою після кожного тренування та прати 1-2 рази на тиждень. І при правильно підібраному режимі прання (про це нижче) він прослужить вам досить багато часу.

Не зовсім про гігієну, але та сама футболка легко рветься від різких рухів чи сильного натягу. А ось порвати рашгард під час тренування чи спарингу це ціле досягнення.

4. Комфорт та естетичність

Не найважливіший, але вартий уваги пункт. По-перше, комфорт. Рашгард легкий, рашгард відчувається як друга шкіра і не обмежує рухів (якщо правильно підібраний). А ще рашгарди досить універсальні. Вам не потрібно мати цілий гардероб компресійного одягу, найчастіше вистачає 1-2 моделі. Звучить, як ідеальний одяг для занять спортом, чи не так?

По-друге, естетичність та зовнішній вигляд. Багато хто запитує «що таке рашгард» саме тому, що побачили на тренуванні або в ютубі спортсменів у цих красивих «супергеройських» костюмах з крутими принтами. І це цілком очікувано, адже правильно підібраний рашгард шикарно сидить на тілі атлета, а технологія сублімації робить принти максимально якісними. Тому придбання рашгарду це ще й хороша інвестиція у вашу впевненість у собі та в охоплення підписників у соцмережах.

P.S. Прання та догляд за рашгардом

Як уже згадувалося вище, для підтримки щоденної свіжості та відсутності різких неприємних запахів, потрібно полоскати рашгард після кожного тренування. Прання необхідне 1-2 рази на тиждень, залежно від частоти та інтенсивності ваших тренувань.

Погляньте на список тканин, з яких роблять рашгарди — спандекс, еластан, поліестер, нейлон, бамбукове волотно та інші. Всі ці матеріали швидко миються, швидко сохнуть і загалом не вимагають надзусиль для догляду. Єдина їх слабкість, це непереносимість високих температур при пранні та при сушінні.

Налаштуйте пральну машинку на делікатний режим з м'яким віджимом (не сушінням) не вище 30-40℃ і сушіть рашгард подалі від батарей, печей тощо. Пам'ятайте, він і так швидко висихає без додаткової допомоги! Більш детальну та індивідуальну інформацію про прання рашгарду шукайте на його ярлику всередині.

Якщо ви боїтеся за стан принта після прання, уточніть, яким методом він був нанесений. Сублімація практично повністю стирає грань між тканиною та принтом, тому такі рашгарди виглядають як нові після кожного прання. Інші методи нанесення принта програють сублімації у надійності, тому уважно читайте рекомендації з прання на ярлику рашгарду.

 

Автор статті:

 

Владислав Полянський

Чорний пояс BJJ

Владислав Полянський - боєць БЖЖ (бразильського джиу-джитсу) і громадянин Бельгії, але вже багато років він обрав Україну як свій дім і місце для тренувань. Володіючи чорним поясом БЖЖ, він є шанованим і досвідченим спортсменом, здатним поділитися своїми навичками і знаннями з українськими бійцями.

Живучи в Україні, Владислав Полянський бере активну участь у розвитку місцевого бойового мистецтва. Він проводить тренування, працює з молодими талантами і допомагає їм досягти нових висот у БЖЖ.